Online Psikolog

Günümüz teknoloji çağında artık her alanda online işlemler hayatımızda daha çok yer tutuyor. Bir çok konuda işlemler online, internet üzerinden yürütülebilmekte. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte online işlemlere hemen herkes alışmış durumda. İş toplantıları, eğitimler, danışmanlıklar gibi konularda online etkinliklerin sayısı oldukça artmış durumda.

ABC Psikoloji olarak bizler de sadece İstanbul ile sınırlı kalmadan tüm Türkiye ve Dünya’daki Türkler’e online psikolog hizmeti sunmaktayız. Bu bağlamda danışanlarımız ile görüşmelerimizi Dünya’nın bu konuda en yaygın uygulaması olan Zoom üzerinden yüz yüze gerçekleştirmekteyiz.

Online Psikolog Nedir?

Seanslarını Zoom gibi yazılımlar aracılığı ile internet üzerinden yapan psikologlar online psikolog olarak adlandırılmaktadır. Bu bağlamda oturduğunuz yerden online psikoloğunuz ile seanslar gerçekleştirebilirsiniz.

Online Psikolojik Destek

Psikolojik sorunlarını profesyonel destek alarak çözmek isteyenler için online psikolojik destek almak oldukça yararlı olacaktır. Bu bağlamda danışan kendi evinden seanslara katılabilir. Üstelik Dünya’nın neresinde olursa olsun tek tıklamayla online psikolojik destek alabilir. ABC Psikoloji uzmanlarından online psikolojik destek almak isteyenler Whatsapp hattından kolayca bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirler.

Online Psikolojik Desteğin Avantajları

Fiziki seanslara göre oldukça fazla avantajı bulunan online seansların psikolojik destek almak isteyenlere başta zaman tasarrufu, ulaşım maliyetlerinin ortadan kalkması, rahat bir ortamda seanslara katılma gibi avantajlar sunar.

Online Psikolog

Zaman Tasarrufu

Öncelikle herhangi bir ulaşım sürecini hesaba katmadan seans zamanları gerçekleştirilebilmektedir. Danışan ile psikoloğun randevu zamanlarında Zoom üzerinde karşılıklı oturum açılarak görüşme sağlamak mümkün olacağından, özellikle yoğun çalışan yada evden uzakta vakit geçirmekte zorlanan kişiler için ideal bir çözüm olacaktır.

Online psikolojik detsek tercih ederek ulaşımda geçirilen süre yada psikolog ile farklı şehirlerde olmak bir sorun olmaktan çıkacak, danışanın yalnızca seans zamanını kendine ayırması yeterli olacaktır.

Ulaşım Maliyetlerinin Ortadan Kalkması

Görüşme yapmak istediğiniz psikolog ile aynı şehirde olsanız bile şehir içi bir yol süreci mutlaka olmaktadır. Bu süreç kimi zaman hayat şartları, kimi zaman maddi konular, kimi zaman da vakit yetersizliğinden ötürü pek çok insanın psikolojik destek almaya başlama süreçlerinin ertelenmesine neden olmaktadır. Bu durum da elbette yaşanan psikolojik problemin ilerlemesi ve kişinin kendisine gereksiz yere psikolojik bir yük yüklemesine de sebep olmakta, haliyle çözüm süreçlerini de geciktirmektedir. Bu anlamda en azından maliyet ve zamanlama problemlerini düşünmeden bir an önce çözüm sürecini başlatmak adına adımlar atılabilir.

Aynı şekilde görüşmek istediğiniz, kendinize yakın bulduğunuz psikolog ile tamamen farklı şehirlerde de olabilirsiniz. Bu durumda da yüz yüze görüşmeden alınan verimi yine online görüşmelerde de almanız mümkün. Görüşme için şehir değiştirmek ve konaklama için ek masraflar ödemenize gerek kalmadan belli bir düzen dahilinde terapi seanslarınızı alabilirsiniz.

Rahat Ortamda Seanslara Katılma

Kişilerin yaşamlarının birbirlerinden oldukça farklı dinamikleri olabilir. Kimi insanlar ev yada iş yaşamlarındaki sorumluluklar gereği kendilerine psikolog görüşmesi için dahi vakit ayırabilirler. Yeni anne olanlar, evde bakıma muhtaç yakınları bulunanlar yada psikolojik destek alması gereken kişinin hareket kabiliyetinde kısıtlamalar olabilir. Aynı zamanda kişinin psikolojik destek almak istediği konular asosyallik ve toplum içerisine çıkamama konularında da olabilir. Bu durumda kişi konfor alanından çıkmadan psikolog randevularını online olarak yapabilir ve yaşadığı problemlerin çözüme kavuşmasında etkili adımlar atmaya başlayabilir.

İlişkilerde Yaş Farkı blog yazımız da ilginizi çekecektir.

Online Psikolojik Destek için Teknik Donanım

Psikolog ve danışan arasında yapılacak online seanslar da aynı şekilde yüz yüze seanslar gibi tamamen kişiye özeldir ve gizlidir. Seansa katılmak için yalnızca internet olan bir ortam ile beraber bilgisayar, cep telefonu yada tablet cihazlarından bir tanesinin bulunması yeterli olacaktır. Bunun dışında bir cihaz gerekmemekte ve günümüz teknolojik koşullarında oldukça pratik şekilde gerçekleştirilebilecek bir işlemdir.